Gyermekpszichiáter, gyermekpszichológus, gyógypedagógus, vagy gyermekneurológus bevonása segíthet az érzelmi, tanulási és viselkedési problémák kezelésében.

Az ADHD (figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar) idegrendszeri eredetű állapot, amely a figyelem, az önkontroll és a viselkedésszabályozás területén jelent eltéréseket. Az ADHD nem nevelési hiba, hanem az agy működésének sajátos eltérései állnak a háttérben. A tünetek között szerepelhet impulzivitás, koncentrációs nehézség, hiperaktivitás, vagy épp ellenkezőleg, visszahúzódó viselkedés.

A LongiKid® neuro-szenzomotoros vizsgálat átfogó képet ad gyermeke idegrendszeri és mozgásos fejlődéséről. Már a korai életkorban felismerhetők azok az eltérések, amelyek az ADHD egyes tüneteihez kapcsolódhatnak, például a figyelmi és egyensúlyi problémák. A vizsgálat eredményei alapján személyre szabott fejlesztési terv készíthető, amely segíti gyermeke fejlődését.

Az egyéni TSMT®-mozgásterápia célzott gyakorlatokkal fejleszti az egyensúlyt és az idegrendszeri funkciókat. A rendszeres mozgás serkenti az agy érettségét, javítja a figyelmet, az önkontrollt és a viselkedésszervezést. Az ADHD-s gyerekek tünetei enyhülhetnek, a tanulási és társas helyzetekben való boldogulásuk javulhat.

A csoportos TSMT® foglalkozások kereteket és szabályokat biztosítanak, amelyek segítik az ADHD-s gyerekeket a figyelem és az önkontroll fejlesztésében, valamint az impulzivitás csökkentésében. A közös mozgásos gyakorlatok javítják a társas készségeket, az együttműködést és a kommunikációt, miközben erősítik az egyensúlyt és a mozgáskoordinációt. Emellett a strukturált, ismétlődő feladatok stresszcsökkentő hatással bírnak, támogatva a gyerekek nyugodtabb működését.

A HRG terápia a vízben végzett gyakorlatokkal támogatja a szenzoros integrációt, csökkenti a túlérzékenységet, és javítja az idegrendszer válaszkészségét. A víz természetes ellenállása segíti az izomtónus kialakulását, miközben fejleszti a mozgáskoordinációt és az egyensúlyi képességeket. Emellett a strukturált gyakorlatok javítják a koncentrációt, miközben a víz nyugtató hatása csökkenti a feszültséget és a szorongást, amit a gyerek a szülőkkel közösen tud átélni.

A megfelelő diagnózis, terápia és a támogató környezet együttese jelentősen hozzájárulhat gyermeke önbizalmának és életminőségének fejlődéséhez.