Minden szülő számára kiemelt jelentőségű gyermeke optimális fejlődésének biztosítása. Bármely eltérés gyanúja esetén, különös tekintettel a mozgás, a kognitív, és a pszichoszociális területre, fontos a gyermek aktuális fejlettségi szintjének minél alaposabb felmérése, és igazolt eltérés esetén az adekvát segítség megtalálása.
Ezen cél elérése érdekében alkotta meg Lakatos Katalin PhD a LongiKid vizsgálatot, és a nemzetközi szinten is ismert és elismert TSMT®/HRG mozgásterápiás módszereket.
Terápiák
Milyen terápiákkal segíthetünk?
Tudjon meg többet!
Szakirodalom
Fedezze fel velünk a rendelkezésre álló
szakirodalmat!
Mikor hasznos a TSMT® Modell?
A TSMT® Modell, amely magában foglalja a Longitudinális Komplex Vizsgálatot (Longikid®), a TSMT® (Tervezett Szenzo-Motoros Tréning) és HRG (Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika) módszereket, számos esetben nyújthat hatékony segítséget az eltérő fejlődésű gyermekek számára.
Megkésett beszédfejlődés
Autizmus spektrum zavar
Figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar
Megkésett mozgásfejlődés
Szenzoros feldolgozási zavar
Viselkedési nehézségek
Tanulási zavar
A terápia kezdetén minden gyermek részletes felmérésen esik át, amely magában foglalja a Longitudinális Komplex Vizsgálatot (LongiKid®).
Ennek alapján személyre szabott terápiás terv készül, amely figyelembe veszi a család körülményeit, egyéni igényeit. A terápiás protokoll része a rendszeres visszamérés is, amely fél évente történik, hogy nyomon követhessük a gyermek fejlődését és szükség szerint módosíthassuk a fejlesztési célokat.
A terápiák során a gyermekek komplex, személyre szabott gyakorlatokat végeznek, amelyek folyamatosan nehezednek, hogy elősegítsék az idegrendszeri kapcsolatok erősödését és a szenzomotoros integrációt. A feladatokat rendszeresen, egyéni terápiák esetén legalább heti három, csoportos órák esetén heti két alkalommal kell végezni a kívánt eredmények elérése érdekében.
A szülők aktív részvétele kulcsfontosságú az egyéni TSMT® terápia sikerességében, hiszen ők végzik a gyakorlatokat otthon, vagy biztosítják, hogy a gyermek rendszeresen részt vegyen a fejlesztéseken. A terapeuták rendszeresen egyeztetnek a szülőkkel, hogy az egyéni fejlesztési célokat folyamatosan szem előtt tartva módosítsák a feladatokat.
További részletekért látogasson el az egyes diagnózisok részletes leírására a fenti hivatkozásokon keresztül.


Terapeuta kereső
Végzett, képesített terapeuták a térképen!

Tünetészlelő
Milyen tünetek esetén ajánlottak terápiás módszereink?

Ingyenes konzultáció
Kérdése lenne? Jelentkezzen szülőkonzultációra!
Hírlevél szülőknek
Ha szeretne kifejezetten szülőknek szóló tartalmakat olvasni, hallgatni, rendezvényekről értesülni!
Szülői vélemények
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut euismod mollis lorem sed tempus. Aliquam in tempus diam. Morbi eu odio nulla. Cras varius ullamcorper tellus, sed tempor neque consectetur vitae. Sed eget hendrerit dolor. Donec convallis vitae turpis non facilisis. In ac fringilla enim, vel scelerisque quam.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut euismod mollis lorem sed tempus. Aliquam in tempus diam. Morbi eu odio nulla. Cras varius ullamcorper tellus, sed tempor neque consectetur vitae. Sed eget hendrerit dolor. Donec convallis vitae turpis non facilisis. In ac fringilla enim, vel scelerisque quam. Nam vestibulum ipsum eget dolor faucibus, ut vestibulum arcu fringilla. Nullam sit amet eros volutpat, blandit erat et, bibendum ipsum.

Szülői észrevételek
és minőségbiztosítási visszajelzés
Az Országos Vizsgáló és Terapeuta Hálózat számára kiemelten fontos a gyermekekkel foglalkozó szakemberek munkájának folyamatos fejlesztése és a szolgáltatásaink magas színvonalának biztosítása.
Ezért hoztuk létre ezt a visszajelzési űrlapot, amely lehetőséget biztosít Önöknek, hogy megosszák tapasztalataikat a terapeuták munkájával kapcsolatban.